Vážení zákazníci, ospravedlňujeme sa Vám za dlhšie vybavovanie Vašich objednávok z dôvodu organizačnej zmeny v logistike distribúcie hudobných nosičov zo strany nášho najväčšieho distribútora v zahraničí. Táto skutočnosť má žiaľ vplyv na dlhšie dodacie lehoty.

Tublatanka ♫ Uprostred Chaosu [2LP]

[2LP] Gatefold

SKLADOM (3 ks)
Kód: P8588008702956
34,89 € –14 % 29,99 € 24,99 € bez DPH
Kategória: HUDBA
Záruka: 2 roky
♫ Žáner: ROCK, ROCK - Hard Rock
♫ Zaradenie: SK / CZ / ČSSR
Obal: Gatefold
Rok vydania: 2023
Počet nosičov: 2
Formát Nosiča: LP
Parametre: 180g
Interpret: Tublatanka
Dátum vydania: 15.09.2023
VINYLO.SK | Tublatanka ♫ Uprostred Chaosu [2LP] 8588008702956
Akcia
34,89 € –14 %

Zbrusu nový album legendárnej slovenskej rockovej kapely Tublatanka s názvom „Uprostred chaosu“ prináša až 15 nových originálnych piesní. Skupina nahrala album v súčasnej dlhoročnej zostave M. Ďurinda spev, gitara, J. Topor basgitara a P. Schlosser bicie. Album je nabitý energickými melodickými piesňami v typickom štýle skupiny. Nechýbajú ani rockové balady a ďalší Šlabikár, v poradí už desiaty, odzrkadlujúci súčasnú dobu a vývoj skupiny. Album Uprostred chaosu vychádza pri príležitosti štyridsiateho výročia existencie rockovej skupiny Tublatanka.

„Pieseň Uprostred chaosu, podľa ktorej je album nazvaný,  je reakciou na chaos súčasnej doby, v ktorej sa naša spoločnosť, ale aj svet nachádza. Na albume nechýbajú ani dve rockové balady, viacero dynamických rockových skladieb aj ďalší Šlabikár – čiže pieseň, ktorá vždy odzrkadľuje obdobia vývoja kapely od vzniku skupiny v roku 1982 až po rok 2023.  Mám veľkú radosť že sme priniesli fanúšikom Tublatanky nový radový album po vyše desiatich rokoch a ďakujem im za ich trpezlivosť. Počas tohto dlhého obdobia  sme sa obhliadli späť a vydali dva výberové albumy najlepších piesní, o ktoré nás  žiadalo naše vydavateľstvo a odohrali stovky koncertov. Ale cítili sme, že je najvyšší čas urobiť nový album, vypočuť fanúšikov a splniť ich želanie,prezradil líder Tublatanky Maťo Ďurinda.

 Album Uprostred chaosu vznikal dva roky a postupne sa nahrával v troch štúdiách Lavagance, Loft a Randal v Seredi. Na dvanástom hudobnom počine Tublatanky sa producentsky podieľal Maťo Ďurinda. Zvuk a mix albumu má na konte zvukový majster a gitarista Jimi Cimbala. Okrem svojich skladieb Maťo Ďurinda na albume autorsky spolupracoval s manželkou Mirkou, ktorá sa hudbe a skladaniu piesní venuje od detstva. Na album Uprostred chaosu zložila mnohé piesne a texty k nim. Dve piesne – baladu a rockovú vypaľovačku zložil basgitarista Juraj Topor. Líder kapely Maťo Ďurinda na piesňach spolupracoval aj s dlhoročným textárom Martinom Sarvašom, ktorého texty má Tublatanka od prvej debutovej LP platne z roku 1985 až do dnes. Sarvaš je aj autorom textu k skladbe Dobrí priatelia, podľa ktorej nazvala Tublatanka svoje výročné turné.

"Keď som skladbu Dobrí priatelia zložil, cítil som, že je silne melodická a môže si ju každý zaspievať a zahrať. Keď sa kamaráti spolu stretnú, tak si pri piesni Dobrí priatelia môžu zaspomínať na spoločné príbehy, staré lásky, na časy dobré aj zlé. A zdvihnúť pohár na oslavu priateľstva. Pieseň Dobrí priatelia by mohla spájať ľudí v dnešnej rozdelenej slovenskej spoločnosti," skonštatoval Maťo Ďurinda.

Zaradenie titulu:   Rock, Hard Rock, Soft Rock
EAN:  
8588008702956

Track List / Zoznam skladieb

1.   Na životoch všetkých záleží
2.   Čo s tým urobíš
3.   Uprostred chaosu
4.   Rebel
5.   V pevnosti lží
6.   Súboj víťazov
7.   Už tiká čas
8.   Kolotoč dní
9.   Dobrí pratielia
10. V búrke hriechy zmývam
11. Fénix bez krídel
12. Rieka života
13. Prímerie s časom (Šlabikár X.)
14. Účet za lásku
15. Ruleta dvoch tiel 

>>>END<<<

Tublatanka Uprostred chaosu Lyrics video promo CD & LP

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: